Bugün ve Gelecek

Geleceğine kendin karar ver.

Bugün her şeyin geleceği hakkında konuşuyoruz. Bu konular içinde; ailelerimiz, sosyal hayatlarımız ve tabi ki şu an meşgul olduğumuz işlerimiz var. Kısa bir bilgi vermek gerekirse,  hali hazırda bugün yapılan işlerin %47’si önümüzdeki 20 yıl içerisinde geçerli olmayacak.

Bu da girişimcilik çatısı altında ele alınan projelerin süratle önem kazandığını kanıtlıyor.

 

Teknolojinin son on yılda süratle hayatımıza dahil olması, alışkanlıklarımızı değiştirmesi, sosyal hayatımızı etkilemesi ve sahip olduğumuz işlerimize yön vermesi ile her şirketin ve bireyin ilgi alanına giren bir kelime oldu ‘’startup’’…

“O kadar çok şey öğrenmiştik ki, düşünecek zamanımız kalmamıştı.”

Bundan on yıl önce en iyi üniversitelerdeki en iyi öğrencilerin bile hedefleri dünyaca ünlü markaların kurumsal çatısı altında işe başlayıp yükselmekken, bugün birçok öğrencinin hedefi garajda hayal ettiği projenin peşinden koşmak. Bunun onlarca hatta yüzlerce başarılı örneği ile her gün ilham almaya devam ediyoruz.
Dünya markaları da dahil olmak üzere hemen hemen her marka, şirketinin pazar payını arttırmak için saçları beyazlamış bir çok pazarlama dahisinden bugüne kadar bir çok fikir aldı. Fakat günümüzde artık “danışmanlık” kelimesinin yaşı oldukça düştü. Bugün teknolojiye ve trendlere adapte olmak isteyen markalar, gençler ve kalabalığı peşinden sürükleyebilen bloggerlar veya YouTuberlar ile çalışıyor. Bu da geleceğin yeni ekosistemi içerisinde her gün önem kazanmaya devam ediyor.
Günümüzde yetişkinlerin 3’te 2’si girişimciliğin iyi bir kariyer seçimi olduğunu düşünüyor.

 

Biz de bu noktada MODD/startup olarak, genç topluluğun fikirlerini, tasarım ve yazılım kurgusu altında modelleyerek hayata geçiriyoruz. Hong Kong ve Londra ofislerimizdeki yatırımcı ağlarımız ile yakın gelecekte global sermayenin desteklerini de yanımıza alarak dünya çapında projelere imza atmak istiyoruz.
Siz de girişimci ya da yatırımcı olarak bize ücretsiz kayıt olun ve fikirlerinizi hayata geçirerek sermayenizi yeni ve denenmemiş iş modelleriyle değerlendirin.